Unia Europejska forbes fairplay tuv
PL | EN

Wyroby do nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi (NIBP)

Mankiety NIBP przeznaczone są do nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi. System łączenia mankietów NIBP i ich adapterów umożliwia współpracę z wieloma typami monitorów NIBP. Szeroka oferta modeli z jednym lub dwoma przewodami powietrznymi, w wersji do jednokrotnego i wielokrotnego użycia, we wszystkich rozmiarach zgodnych z AHA, gwarantuje możliwość wyboru i dopasowania wyrobu zgodnie z potrzebami użytkowników i pacjentów. 

Kompatybilne przewody powietrzne oraz adaptery NIBP stanowią doskonałe uzupełnienie zestawu w przypadku konieczności połączenia z aparatem monitorującym. 

Mankiety NIBP

Mankiety NIBP jednokrotnego użycia są przeznaczone do stosowania u jednego pacjenta w czasie jego pobytu w szpitalu. Zmniejsza to ryzyko zakażenia krzyżowego i infekcji zgodnie z zasadą jeden mankiet = jeden pacjent. 

  • uniwersalne - szeroki zakres rozmiarów pozwala na dobranie właściwego mankietu do wagi pacjenta
  • bezpieczne - wykorzystywane wyłącznie u jednego pacjenta minimalizują ryzyko zakażeń
  • komfortowe - miękka włóknina zwiększa wygodę stosowania

Mankiety NIBP wielokrotnego użycia charakteryzują się niezawodnością działania oraz wyjątkową trwałością. Przeznaczone do wielokrotnego wykorzystania w trakcie przewidywanego okresu życia wyrobu, uwzględniając konieczność czyszczenia, dezynfekcji i sterylizacji.

  • niezawodne - dokładne pomiary wspomagają podejmowanie świadomych decyzji klinicznych
  • kompatybilne - współpracują z urządzeniami monitorującymi znanych producentów
  • przyjazne - barwne oznaczenia i zewnętrzne oznakowanie rozmiaru ułatwiają stosowanie

Przewody powietrzne

Przewody powietrzne maja na celu przedłużenie połączenia pomiędzy mankietami NIBP a aparatem dokonującym pomiaru ciśnienia krwi. Pozwalają na bezpieczne i wygodne podłączenie mankietu oraz zwiększają  swobodę ruchu pacjenta podczas monitoringu.

  • elastyczne - wykonane z giętkiego tworzywa odpornego na zgięcia i skręcanie
  • ekonomiczne - pozwalają na redukcję kosztów dzięki możliwości wielokrotnego stosowania

Łączniki NIBP

Łączniki NIBP służą do przyłączenia mankietu NIBP do aparatu dokonującego pomiaru ciśnienia krwi. Doskonale sprawdzają się również jako połączenie mankietu NIBP z przewodem powietrznym przedłużającym tor przesyłu powietrza.